فواید بسیار مهم بوسیدن همسران و 10 دلیل مهم برای بوسیدن _ حتما بخوانید

1787
  graphicstock.com
graphicstock.com

حتما دلیلی دارد که در بیشتر تابلوهای نقاشی جهانی، بوسه و بوسیدن زن و شوهر به تصویر در آمده است آیا از فواید بوسیدن همسرتان مطلع هستید؟

در واقع، در هر کشور نحوه‌ی ابراز احساسات در ملاء عام با دیگری تفاوت‌هایی دارد در بسیاری از خانواده‌ها، والدین هرگز در مقابل فرزندان یکدیگر را نمی‌بوسند؛ و دانشمندان و پژوهشگران در این باره تحقیقات گسترده‌ای به عمل آورده‌اند. طبق تحقیقات، عمل بوسیدن گستره‌ی عظیمی از مزیت‌ها را به دنبال دارد:

استرس را کاهش میدهد

این کار باعث کاهش هورمون استرس یعنی کورتیزول در بدن میشود و سطح سروتونین را مغز افزایش میدهد. همچنین، بوسیدن می‌تواند اضطراب و آشفتگی را کم کند و مزایای مشابهی در به آرامش رسیدن افراد دارد

- Advertisement -

ما را شادتر می‌کند

 بوسیدن با افزایش اندورفین (هورمون شادی) حال ما را بهتر می‌کند. “شادی مانند یک بوسه است؛ وقتی آن را به دیگران می‌بخشیم احساس خیلی بهتری داریم”.

به ما سلامتی می‌بخشد

بوسیدن با آزادسازی پادتن‌هایی که باکتری را می‌کشند سیستم ایمنی ما را بهبود می‌بخشد. همچنین بوسیدن باعث میشود که با افزایش بزاق دهان و شست‌وشوی دندان‌ها پلاک‌های دندانی تشکیل نشوند. به علاوه، تحقیقات نشان داده است که بزاق دهان در هنگام بوسیدن آنتی‌بیوتیک ترشح می‌کند.

ما را آرام می‌کند و احساس لذت را بیشتر می‌کند

این عمل باعث افزایش اکسی‌توسین میشود که به “هورمون عشق” معروف است؛ این هورمون در بدن ایجاد آرامش می‌کند. همچنین، بوسیدن میزان درد را کاهش میدهد چرا که بزاق دارای نوعی بی‌حس کننده است با افزایش دوپامین در بدن نیز احساس لذت افزایش می‌یابد.

به رابطه‌ها قوت می‌بخشد

این عمل، احساس با هم بودن را افزایش میدهد و زوج‌هایی که به طور مداوم یکدیگر را می‌بوسند در مقایسه با دیگران پنج سال بیشتر عمر می‌کنند.

10 دلیل مهم برای بوسیدن:

– کاهش فشار خون
– کاهش هورمون کورتیزول (هورمون مربوط به استرس)
– افزایش سروتونین
– کاهش درد
– افزایش اکسی‌توسین
– بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن
– مبارزه با پلاک‌های دندانی
– افزایش دوپامین
– بهبود حال خوب
– کاهش اضطراب و آشفتگی

بی‌شک، مزایای خیلی بیشتر در مورد بوسیدن همسران وجود دارد که بسیاری از آن‌ها برای همگان شناخته شده است دیدن خنده و خوشحالی طرف مقابل در هنگام بوسیدن و پس از آن، باعث افزایش شادی و انرژی مثبت ما نیز خواهد شد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید