تاثیر پوست لیمو در کنترل دیابت

2962
graphicstock.com
graphicstock.com

تاثیر پوست لیمو در کنترل دیابت

همان طور که شما هم می دانید استفاده از آب گرم و آبلیمو در ابتدای صبح هم باعث کاهش وزن شده و هم سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند. اما احتمالا همه در مورد خواص پوست لیمو اطلاعات کافی نداشته باشند.
پژوهشگران معتقد هستند که در پوست لیمو مقدار فراوانی پلی فنول و فلاونوئید وجود دارد که می تواند به کنترل سطح گلوکز خون کمک کند.
پوست لیمو سرشار از آنتی اکسیدان است که می تواند باعث کمک به کنترل سطح قند خون شود. پلی فنول های موجود در پوست لیمو باعث بهبود مقاومت به انسولین میشود در این شرایط، مانع از تجمع چربی در منطقه دور شکمی میشود
همین طور وجود ترکیباتی مانند نارینجین و هسپریدین به کنترل دیابت کمک میکند و موجب کاهش تجزیه گلوکز در کبد شده و متابولیسم گلوکز را متوقف میکند.

 

  تاثیر پوست لیمو در کنترل دیابت

- Advertisement -

  از مزایای دیگر پوست لیمو، علاوه بر کنترل دیابت می توان به پاکسازی کبد، تقویت مویرگ ها، درمان عفونت گوش، گردش خون منظم، کاهش انقباضات ماهیچه ای، جلوگیری از سکته و… اشاره کرد.

پوست لیمو و سلامت

پوست لیمو به بهبودی سلامت استخوان کمک میکند، زیرا سرشار از کلسیم و ویتامین C است که در حفظ و بهبود سلامت استخوان نقش دارند. همچنین از ابتلا به بیماری هایی مانند پوکی استخوان، آرتریت روماتوئید و رماتیسم التهابی جلوگیری میکند و در کاهش استرس اکسیداتیو نقش دارد

پوست لیمو و سرطان پوست

لیمو دارای مقدار زیادی بیوفلاونوییدهای مرکبات است که تغذیه سالم زندگی سالم – بسیار قوی برای مبارزه با استرس اکسیداتیو در بدن می باشد. مردم به ندرت آگاهی دارند که از پوست این میوه در جلوگیری و درمان سرطان استفاده میشود پوست لیمو دارای سالوسترول Q ۴۰ و لیمونن می باشد که با سلول های سرطانی موجود در بدن مبارزه میکند.

پوست لیمو و سلامت قلب

فلاونوییدهای پلی فنول موجود در پوست لیمو باعث کاهش سطح کلسترول خون می شود که در بهبود سلامت قلب مفید است از طرفی وجود پتاسیم در آن باعث حفظ فشارخون در سطح مناسب میشود به این ترتیب پوست این میوه از بیماری های قلبی، حمله قلبی و ابتلا به دیابت جلوگیری میکند.

پوست لیمو و دهان و دندان

پوست لیمو همچنین برای بهداشت دهان و دندان مفید است کمبود ویتامین C مشکلاتی نظیر خونریزی لثه، اسکوروی و التهاب لثه را به وجود می آورد. پوست این میوه سرشار از اسیدسیتریک است که می تواند کمبود ویتامینC موجود را تامین کند و علاوه بر آن با مشکلات شناخته شده دهان و لثه به مبارزه بپردازد.

پوست لیمو و کاهش وزن

پوست لیمو در کاهش وزن نیز موثر است چرا که شامل اجزای ترکیب کننده ای است که به عنوان پکتین شناخته شده است و مسوولیت کاهش وزن بدن را به عهده دارد

پوست لیمو و سلامت پوست

پوست لیمو در جلوگیری از مشکلات پوستی نظیر چین و چروک، آکنه، رنگدانه ها و لکه های تیره نقش دارد؛ چرا که رادیکال های آزاد نقش بسیار مهمی در این فرآیند بازی می کنند و پوست این میوه سرشار از آنتی اکسیدان است و تا حد زیادی در سم زدایی پوست نقش دارد

استفاده از پوست لیمو در برنامه غذایی

با وجود فواید متعددی که ذکر شد شما می توانید از خلال پوست لیمو به شکل های گوناگون از جمله در سالاد استفاده کنید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید